Zaloguj Przypomnij hasło
do góry wstecz
szukaj w całym katalogu
zamknij
wyszukiwarka zaawansowana

ilość odsłon wpisu: 638

wyślij zapytanie ofertowe question

C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o. Oczyszczanie Ścieków Przemysłowych

Farbiarska 69
Warszawa 02-862
tel.:228991944
fax.:
lokalizacja
firmy
opis

Firma C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o. od ponad 20 lat doradza w zakresie doboru środków do oczyszczania ścieków przemysłowych oraz w zakresie optymalizacji procesu oczyszczania, a także dostarcza odpowiednie produkty do oczyszczalni ścieków przemysłowych takie jak:

 

  • Koagulanty;
  • Flokulanty;
  • Reaktywne środki rozdzielające o bardzo wysokiej adsorpcji;
  • Środki antypienne;
  • Środki do rozdzielania emulsji.
  • Skuteczne środki przeznaczone do redukcji siarczanów;
  • Środki strącające metale ciężkie związane w kompleksy.

 

Oczyszczanie ścieków przemysłowych – proces technologiczny polegający na usuwaniu ze ścieków zanieczyszczeń i osadów oraz substancji chemicznych w nich rozpuszczonych, koloidów i zawiesin.

Przy niewielkim obciążeniu zanieczyszczeniami ścieków oczyszczanie dokonuje się samoistnie w wodach naturalnych, zwłaszcza w rzekach (samooczyszczanie wód).

 

 

 

Oczyszczanie ścieków można podzielić na trzy stopnie:

 

oczyszczanie mechaniczne, bez reaktorów biologicznych, podczas którego usuwa się substancje wleczone, pływające i zawiesiny łatwoopadające, obniżając w pewnym stopniu ChZT i Norg ścieków, zazwyczaj jednak parametry ścieków po I° nie odpowiadają normom zrzutu ścieków do odbiornika, dlatego konieczne jest stosowanie procesów głębszego oczyszczania.

 

oczyszczanie ścieków w procesie tlenowego osadu czynnego bez głębokiego usuwania azotu i fosforu - w tym stopniu wykorzystuje się aktywność mikroorganizmów (przede wszystkim bakterii heterotroficznych) do biologicznego utlenienia związków organicznych występujących w ściekach. Z racji zastosowania warunków tlenowych w całej objętości komory osadu czynnego (KOCz), w procesie nie dochodzi do głębokiego usunięcia azotu, który dopływa do odbiornika w postaci azotu azotanowego N-NO3 i/lub azotu amonowego N-NH4+ (proporcje zależą od wieku osadu w KOCz, czyli, w dużym uproszczeniu, od czasu przebywania przeciętnego kłaczka bakteryjnego w komorze)

 

oczyszczanie ścieków w procesie osadu czynnego z głębokim usuwaniem azotu i fosforu (defosfatacją). Charakterystyka technologiczna tego stopnia jest podobna do II° oczyszczania, z tym, że komora osadu czynnego podzielona jest na trzy lub więcej jednostek (może być to podział faktyczny, tzn. zastosowanie trzech osobnych urządzeń/zbiorników lub podział wynikający z warunków panujących w różnych częściach jednego urządzenia). Taki podział umożliwia głębokie usunięcie azotu (na poziomie ponad 90%) w procesie denitryfikacji w warunkach beztlenowych (anaerobowych) oraz fosforu w procesie defosfatacji, wykorzystując zdolności akumulacyjne bakterii PAO. Bakterie te w warunkach tlenowych akumulują fosforany w postaci polifosforanów, z których następnie czerpią energię w warunkach beztlenowych.

 

Wielki rozwój ogólnego stanu wiedzy i postęp technologiczny, jakie nastąpiły w ostatnich kilkunastu latach, nie mogły pozostać bez wpływu na technologie przemysłowe. Nastąpiła tam ogromna zmiana jakościowa. W wielu przypadkach uwzględniono przy tym znaczenie ochrony środowiska, wciąż jednak ścieki przemysłowe stanowią wielkie zagrożenie, zwłaszcza dla jakości wód powierzchniowych i podziemnych.

czytaj więcej
pobierz wersję papierową
profil firmy